Cloaking co to jest - maskowanie, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest cloaking - maskowanie, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest cloaking?
Co to jest cloaking?

Cloaking (maskowanie) jest nieuczciwą metodą pozycjonowania, zaliczaną do Black Hat SEO, która ma na celu udostępnienie robotom sieciowym (crawlerom) innej treści niż ta widoczna dla użytkowników. Polega na oszukiwaniu wyszukiwarki w celu osiągnięcia wyższej pozycji w rankingu.

Pojęcie Cloaking odnosi się do metody manipulowania pozycją przez wprowadzanie w błąd Googlebota. Metoda działa przez wykrywanie nagłówków HTTP User-Agent lub adresów IP. Kiedy robot chce otworzyć stronę, kod automatycznie pokazuje mu inną treść. Robot może w ten sposób otrzymać rozległy tekst wysycony frazami kluczowymi, który dla użytkownika byłby mało przydatny.

Cloaking jest wykrywany przez algorytm Google i może prowadzić do nałożenia filtra algorytmicznego lub usunięcia strony z indeksu Google.

Sprawdź również: co to jest doorway page, co to jest Black Hat SEO, co to jest crawler, co to jest słowa kluczowe, co to jest HTTP, co to jest Googlebot, co to jest algorytm Google

Definicja pojęcia cloaking - maskowanie
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.