Farma linków co to jest - link farm, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest farma linków - link farm, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest farma linków?
Co to jest farma linków?

Farma linków (link farm) oznacza grupę witryn internetowych, których celem jest jedynie wzajemne linkowanie siebie. Służą one manipulowaniem pozycją dzięki wymianie linków. Jest to niezgodna ze standardami Google praktyka zaliczana do Black Hat SEO.

Farma linków jest rozwiązaniem, które stara się oszukać algorytm Google dzięki uzyskaniu wielu linków do danej strony. Praktyka ta bazuje na założeniu, że witryna z dużą ilością prowadzącej do niej odnośników będzie wyświetlała się wyżej w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Ma za zadanie oszukać algorytmy oceniające wartość strony na podstawie mocy linków.

Farmy linków to nieuczciwa praktyka, którą Google uważa za formę spamu. Dlatego właśnie witryny korzystające z takich rozwiązań są karane nałożeniem filtra lub banem.

Sprawdź również: PageRank Google, co to jest backlink, co to jest algorytm Google, co to jest Black Hat SEO, co to jest ban, co to jest filtr algorytmiczny

Definicja pojęcia farma linków - link farm
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.