Ban co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest ban, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: ban Google

Co to jest ban?
Co to jest ban?

Ban to najsurowsza kara od Google, równoznaczna z wykluczeniem strony z indeksu wyszukiwarki oraz jej całkowitym usunięciem z wyników wyszukiwania. Nałożenie banu spowodowane jest poważnym naruszeniem zasad uwzględnionych we wskazówkach dla webmasterów lub stosowaniem agresywnych działań SEO (Black Hat SEO). Ban może być również wynikiem zewnętrznego ataku hakerów.

Ban Google można otrzymać m.in. za:

Zbanowany serwis nie jest widoczny dla użytkowników, a to oznacza całkowity zanik ruchu organicznego i brak możliwości pozyskania klientów z wyszukiwarki. Aby uniknąć bana od Google, należy przeprowadzać zrównoważoną, profesjonalną optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki, opartą na dobrych praktykach określonych we wskazówkach dla webmasterów.

W celu sprawdzenia, czy strona internetowa została zbanowana, wystarczy wpisać w okno wyszukiwania komendę: site:nazwadomeny.pl. Jeżeli w SERP-ach nie pojawią się żadne wyniki, a strona może się indeksować i wcześniej była widoczna, oznacza to ban od Google.

Sprawdź również: co to jest filtr Google, co to jest indeksowanie stron, co to jest black hat seo, co to jest cloaking, co to jest doorway page, co to jest duplicate content, co to jest SERP

Dodatkowe informacje:

  • https://support.google.com/webmasters/answer/40349?hl=pl
  • https://developers.google.com/search/docs/advanced/guidelines/webmaster-guidelines?hl=pl

Definicja pojęcia ban
ban Google
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.