Kanibalizacja słów kluczowych co to jest - keyword cannibalization, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest kanibalizacja słów kluczowych - keyword cannibalization, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest kanibalizacja słów kluczowych?
Co to jest kanibalizacja słów kluczowych?

Kanibalizacja słów kluczowych (keyword cannibalization) jest niekorzystnym zjawiskiem, kiedy poszczególne strony wyświetlają się w wynikach wyszukiwania Google na te same słowa kluczowe. W ten sposób dochodzi do rywalizacji podstron tej samej domeny o pozycję w SERP-ach.

Kanibalizacja słów kluczowych to sytuacja wynikająca z błędnej optymalizacji serwisu internetowego. Skutkuje on problemem z utrzymaniem stabilnej pozycji przez witrynę na daną frazę i powoduje częste zmiany w rankingu. Dzieje się tak, ponieważ podstrony, które są dotknięte problemem, wyświetlają się w SERP-ach naprzemiennie.

Znaczenie kanibalizacji słów kluczowych zależy od tego, ile stron jest dotkniętych tym problemem. Konflikt często pojawia się nieświadomie, dlatego należy co jakiś czas sprawdzać, czy nie wystąpił na stronach witryny. Problem często występuje na witrynach zajmujących się wąską tematyką i publikujących zbliżone treści.

Objawem kanibalizacji słów kluczowych w serwisie są wahania pozycji, które można zauważyć przy pomocy narzędzia Google Search Console. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się tego błędu, warto przygotować kompleksowy content plan i rozpisać frazy kluczowe przypisane do poszczególnych podstron.

Sprawdź również: co to jest SERP, co to jest słowa kluczowe, co to jest content plan, co to jest Google Search Console, co to jest wyniki organiczne

Definicja pojęcia kanibalizacja słów kluczowych - keyword cannibalization
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.