Link afiliacyjny co to jest - affilliate link, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest link afiliacyjny - affilliate link, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Link afiliacyjny (affiliate link) to unikalny adres URL do strony internetowej reklamodawcy, który można podpiąć pod dowolną grafikę, zdjęcie, logo, tekst lub opublikować jako adres URL. Po przetworzeniu w systemie afiliacyjnym staje się linkiem z zaszyfrowanym, z unikalnym ID wydawcy.

Link afiliacyjny jest adresem URL, w którego każde kliknięcie zostaje zliczone przez afiliacyjny system śledzący. Jeśli po przejściu z tego linku na stronę reklamodawcy użytkownik dokona zakupu, system odnotowuje tę transakcję i przypisuje wydawcy odpowiednią prowizję.

Tego typu adresy najczęściej wykorzystywane są na blogach, kanałach YouTube, w mediach społecznościowych oraz mailingach i serwisach rabatowych.

Linki afiliacyjne pozwalają mierzyć takie dane jak:

  • liczba kliknięć,
  • konwersja w postaci ilości sprzedanych produktów,
  • miejsce zamieszczenia linku w sieci.

Sprawdź również: co to jest marketing afiliacyjny, co to jest link, adres URL, co to jest YouTube, co to jest marketing internetowy

Definicja pojęcia link afiliacyjny - affilliate link
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.