Mapa ciepła co to jest - heat map, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest mapa ciepła - heat map, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: mapa cieplna

Co to jest mapa ciepła?
Co to jest mapa ciepła?

Pojęcie mapa ciepła (heat map) należy rozumieć jako graficzną prezentację najistotniejszych informacji dotyczących zachowania użytkowników konkretnej strony internetowej. Dzieli ona stronę www na obszary “gorące”, które cieszą się dużym zainteresowaniem, oraz “zimne”, czyli mniej interesujące z punktu widzenia osób odwiedzających daną witrynę.

Mapa cieplna strony to nic innego jak graficzna prezentacja danych zebranych za pomocą metod: scroll trackingu, click trackingu i attention trackingu. Wykorzystuje ona szeroką paletę kolorów do zobrazowania obszarów cieszących się największym zainteresowaniem. Wygląda to następująco:

  • kolor czerwony – obszary cieszące się największym zainteresowaniem,
  • odcienie pomarańczowego, żółtego – odzwierciedlają średnie zainteresowanie danym obszarem,
  • niebieski, zielony – najrzadziej odwiedzane miejsca.

Mapy cieplne pozwalają uzyskać dane na temat tego, czy użytkownikom udaje się dotrzeć do najistotniejszych informacji, czy nie napotykają żadnych przeszkód podczas korzystania z witryny i czy bez problemu lokalizują wszelkie przyciski i odnośniki na stronie.

 

Sprawdź również: co to jest strona internetowa, co to jest scroll tracking, co to jest click tracking, co to jest attention tracking

Definicja pojęcia mapa ciepła - heat map
mapa cieplna
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.