Profil linkowy co to jest - link profile, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest profil linkowy - link profile, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: profil linków

Co to jest profil linkowy?
Co to jest profil linkowy?

Profil linkowy (ang. link profile) to komplet odnośników, które prowadzą do strony internetowej. Jego jakość badana jest na podstawie analizy ich źródeł pochodzenia, rodzaju oraz typu umieszczonych anchorów. Badanie to polega na ciągłej analizie linków prowadzących do witryny, w której należy uwzględniać zarówno dane aktualne, jak i historyczne. Celem tego procesu jest zapewnienie danej stronie odpowiedniego portfela odnośników prowadzących do witryny, który wpłynie na widoczność serwisu w wyszukiwarce.

Profil linkowy jest jednym z najważniejszych elementów strategii pozycjonowania. Wartościowy profil linków wskazuje robotom Google, że witryna:

  • budzi zainteresowanie wśród użytkowników,
  • jest widoczna w internecie,
  • jest wiarygodna i inni twórcy odwołują się do niej.

Tworząc profil linkowy, należy pamiętać, aby był on jak najbardziej naturalny. Powinny się w nim znaleźć zarówno linki dofllow, jak i nofollow, różne teksty anchor i alty w linkach graficznych. Korzystne będzie również oznaczenie linków sponsorowanych i afiliacyjnych parametrem rel=”sponsored” lub rel=”nofollow”.

Jeżeli Google wykryje praktyki niezgodne z zaleceniami wyszukiwarki, może nałożyć na witrynę lub jej część tzw. filtr, który jest trudny do usunięcia i negatywnie wpływa na pozycję strony.

Sprawdź również: co to jest backlink, co to jest linki naturalne, co to jest linkowanie zewnętrzne, co to jest farma linków, co to jest link afiliacyjny, co to jest domain rating, co to jest link building, co to jest link

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia profil linkowy - link profile
profil linków
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.