SaaS co to jest - oprogramowanie jako usługa, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest SaaS - oprogramowanie jako usługa, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest SaaS?
Co to jest SaaS?

SaaS (Software as a Service, oprogramowanie jako usługa) oznacza udostępnianie oprogramowania w formie usługi. Użytkownik łączy się z daną aplikacją, która dostępna jest w chmurze za pomocą przeglądarki internetowej. Dostęp do niej jest możliwy po uiszczeniu określonej opłaty abonamentowej.

W modelu Software as a Service kontrolę nad oprogramowaniem ma dostawca usługi. Zatem to on, a nie użytkownik zajmuje się jego aktualizacją, zarządzaniem czy problemami technicznymi.

SaaS oznacza możliwość korzystania z oprogramowania z każdego miejsca na świecie, bez ograniczeń czasowych. Pozwala również znacznie ograniczyć koszty związane, chociażby z wykupem licencji, zapewnieniem odpowiedniego sprzętu czy dedykowaniu osób do obsługi.

Przykładów modelu SaaS nie trzeba daleko szukać – poczta e-mail czy narzędzia biurowe takie jak Microsoft Office 365, to jedne z nich.

Sprawdź również: co to jest przeglądarka internetowa, co to jest CMS, co to jest Shoper

Definicja pojęcia SaaS - oprogramowanie jako usługa
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.