SimilarWeb co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest SimilarWeb, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest SimilarWeb?
Co to jest SimilarWeb?

SimilarWeb to narzędzie analityczne, które pozwala na śledzenie i monitorowanie działalności konkurencji w internecie. Dzięki SimilarWeb możliwe jest zdobycie szczegółowych danych na temat ruchu i określenie pozycji strony internetowej względem najlepszych 50 witryn konkurencyjnych.

SimilarWeb jest oprogramowaniem, za pomocą którego można wygenerować raporty dotyczące popularności witryn internetowych. Uzyskane wyniki porządkowane są w postaci rankingów. Program dostarcza również informacje na temat zawartości strony www, lokalizacji użytkowników, ich interakcji oraz danych demograficznych.

Ponadto dzięki SimilarWeb można otrzymać dane dotyczące każdej sesji i czasu jej trwania, oglądalności wideo, ruchu pochodzącego z urządzeń mobilnych, wyszukiwarek, z jakich korzystają użytkownicy przechodzący na stronę, funkcjonalności sklepu internetowego i konwersji.

Główne funkcje SimilarWeb obejmują:

  • Analiza ruchu: SimilarWeb pozwala na analizowanie ruchu na dowolnej stronie internetowej, co umożliwia zrozumienie, jak dużo ruchu generuje dana strona oraz jakie są źródła tego ruchu.

  • Porównanie z konkurencją: narzędzie pozwala na porównanie statystyk ruchu oraz innych kluczowych wskaźników pomiędzy różnymi stronami, co pozwala na analizę pozycji rynkowej i identyfikację mocnych i słabych stron w porównaniu z konkurencją.

  • Demografia użytkowników: SimilarWeb dostarcza informacji na temat wieku, płci, zainteresowań i geolokalizacji użytkowników, co może pomóc w celowaniu reklam i dostosowywaniu oferty do potrzeb odbiorców.

  • Analiza źródeł ruchu: SimilarWeb umożliwia analizę, skąd pochodzi ruch na stronie, takich jak wyszukiwarki, social media, bezpośrednie wejścia czy inne strony internetowe.

  • Analiza słów kluczowych: narzędzie pozwala na identyfikację słów kluczowych, które generują ruch na stronie, co pomaga w optymalizacji działań SEO i SEM.

Sprawdź również: wyszukiwarka, co to jest konwersja

Definicja pojęcia SimilarWeb
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.