SWL co to jest - System Wymiany Linków, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest SWL - System Wymiany Linków, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest SWL?
Co to jest SWL?

SWL (System Wymiany Linków) jest platformą pozwalającą na bardzo szybkie pozyskanie dużej ilości niskiej jakości linków prowadzących do strony. Proces przebiega automatycznie. Wymiana linków pozwala kupić odnośnik na dowolny anchor i opublikować go na stronach, które należą do danego SWL. Technika ta jest zaliczana do Black Hat SEO.

Pojęcie SWL oznacza mechanizm, dzięki któremu można kupować i sprzedawać linkowanie. System ten tworzy grupa stron, która pozwala na automatyczne i szybkie zwiększenie liczby backlinków. Metoda ma na celu manipulowanie pozycją w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Zakłada, że im więcej linków, tym większe zaufanie strony i wyższa pozycja.

SWL jest obecnie postrzegane za ryzykowną technikę, która może przynieść szkody dla strony. Algorytm Google wykrywa takie praktyki i nakłada kary na serwisy, które w ten sposób chcą zwiększyć widoczność w wyszukiwarce. Istnieją dwa typy SWL:

  1. statyczny – odnośniki dodawane do danej witryny i usuwane w momencie końca usługi,
  2. dynamiczny – linki do stron dodawane są losowo i wymieniają się między witrynami co kilka dni.

Konsekwencją za korzystanie z SWL może być wykluczenie z indeksu Google (ban) lub filtr algorytmiczny.

Sprawdź również: co to jest link, co to jest ban, co to jest filtr algorytmiczny, co to jest backlink, co to jest farma linków, co to jest wyniki organiczne

Definicja pojęcia SWL - System Wymiany Linków
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.