Zewnętrzny duplicate content co to jest - zewnętrzny duplikat treści, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest zewnętrzny duplicate content - zewnętrzny duplikat treści, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: zewnętrzna duplikacja treści

Zewnętrzny duplicate content (external duplicate content) oznacza powtórzenie treści na co najmniej dwóch różnych domenach.

Zewnętrzny duplikat treści jest wynikiem świadomego powielania treści z innych witryn lub braku wiedzy i zwyczajnej nieuwagi.

Najczęstsze przypadki, w których dochodzi do zjawiska external duplicate content:

  • kopiowanie tekstów pochodzących z innych witryn, 
  • cytowanie fragmentów treści bez odpowiedniego oznaczenia w kodzie źródłowym,
  • kopiowanie treści z własnej strony internetowej i umieszczanie jej na portalach społecznościowych i serwisach aukcyjnych, a także w katalogach czy agregatorach ofert.

Zewnętrzna duplikacja treści dotyczy bardzo często sklepów internetowych, w których dochodzi do kopiowania opisów produktów ze stron producentów.

External duplicate content ma negatywny wpływ na ranking strony w wyszukiwarkach. Notoryczne powielanie treści może skutkować nałożeniem przez Google kary algorytmicznej, obniżeniem pozycji w wynikach wyszukiwania lub nawet całkowitym usunięciem witryny z indeksu stron.

Sprawdź również: duplicate content, wewnętrzny duplicate content, sklep internetowy, opis produktu, kara algorytmiczna, indeksowanie stron

Definicja pojęcia zewnętrzny duplicate content - zewnętrzny duplikat treści
zewnętrzna duplikacja treści
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.