Zewnętrzny duplicate content co to jest - zewnętrzny duplikat treści, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest zewnętrzny duplicate content - zewnętrzny duplikat treści, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: zewnętrzna duplikacja treści

Co to jest zewnętrzny duplicate content?
Co to jest zewnętrzny duplicate content?

Zewnętrzny duplicate content (external duplicate content) oznacza powtórzenie treści na co najmniej dwóch różnych domenach.

Zewnętrzny duplikat treści jest wynikiem świadomego powielania treści z innych witryn lub braku wiedzy i zwyczajnej nieuwagi.

Najczęstsze przypadki, w których dochodzi do zjawiska external duplicate content:

  • kopiowanie tekstów pochodzących z innych witryn, 
  • cytowanie fragmentów treści bez odpowiedniego oznaczenia w kodzie źródłowym,
  • kopiowanie treści z własnej strony internetowej i umieszczanie jej na portalach społecznościowych i serwisach aukcyjnych, a także w katalogach czy agregatorach ofert.

Zewnętrzna duplikacja treści dotyczy bardzo często sklepów internetowych, w których dochodzi do kopiowania opisów produktów ze stron producentów.

External duplicate content ma negatywny wpływ na ranking strony w wyszukiwarkach. Notoryczne powielanie treści może skutkować nałożeniem przez Google kary algorytmicznej, obniżeniem pozycji w wynikach wyszukiwania lub nawet całkowitym usunięciem witryny z indeksu stron.

Sprawdź również: co to jest duplicate content, co to jest wewnętrzny duplicate content, co to jest sklep internetowy, co to jest opis produktu, co to jest kara algorytmiczna, co to jest indeksowanie stron

Definicja pojęcia zewnętrzny duplicate content - zewnętrzny duplikat treści
zewnętrzna duplikacja treści
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.