Google Koliber co to jest - algorytm Google Koliber, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Google Koliber - algorytm Google Koliber, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: Koliber

Co to jest Google Koliber?
Co to jest Google Koliber?

Google Koliber (Google Hummingbird update, Koliber) to aktualizacja algorytmu Google, która została wydana w 2013 roku i dotyczyła sposobu przetwarzania zapytań wprowadzanych przez użytkowników. Dzięki niej Google zaczęło rozpoznawać kontekst wpisywanych haseł. Zamiast koncentrować się jedynie na poszczególnych słowach zapytania użytkownika, Google od tego momentu przetwarza zdania.

Google Koliber jest algorytmem, dzięki któremu wyszukiwarka lepiej rozumie synonimy i całe wyrażenia. Rozpoznaje intencję użytkownika, który wpisze: Gdzie w Poznaniu naprawić rower? Zamiast podać wyniki wyszukiwania związane z naprawą rowerów lub z Poznaniem, wyniki wyszukiwania pokażą miejsca w Poznaniu, które oferują takie usługi.

Algorytm Google Koliber to aktualizacja, która wprowadziła w SERP-ach wynik zerowy (Answer Box), który udzielał odpowiedzi bez konieczności kliknięcia linku. Na pytanie “Ile lat ma Maryla Rodowicz?” użytkownicy otrzymują odpowiedź tekstową w postaci wieku wyświetlonego na górze strony.

Sprawdź również: co to jest słowa kluczowe, PageRank Google, co to jest Google Panda, co to jest Google Pingwin, co to jest Google Gołąb, co to jest RankBrain, co to jest algorytm Google, co to jest SERP, co to jest Answer Box

Definicja pojęcia Google Koliber - algorytm Google Koliber
Koliber
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.