Search Quality Team (SQT) co to jest - Zespół ds. jakości wyszukiwania, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Search Quality Team (SQT) - Zespół ds. jakości wyszukiwania, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Search Quality Team (SQT) to zespół ds. jakości wyszukiwania w firmie Google. Należą do niego pracownicy, którzy dbają o to, aby wyszukiwarka Google pokazywała jak najbardziej wartościowe dla użytkownika treści. Główny, sposobem jest wykluczanie spamerskich stron.

Search Quality Team jest działem w firmie Google, który dba o zgodność stron pojawiających się w indeksie wyszukiwarki, z jej standardami. Aby to zrobić, SQT analizuje witryny internetowe, ocenia wartość merytoryczną i sprawdza, czy nie stosują technik Black Hat SEO.

Jeżeli Search Quality Team wykryje niezgodność z regulaminem lub stronę o niskiej jakości, może zastosować dwa rozwiązania.

  1. Obniżenie pozycji w wynikach wyszukiwania – tak zwany filtr ręczny, który sprawia, że strona internetowa wyświetla się na niższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jest przez to mniej widoczna dla użytkowników.
  2. Zbanowanie strony internetowej – wykluczenie witryny z indeksu wyszukiwarki Google, przez co znika ona zupełnie z wyników wyszukiwania.

Sprawdź również: black hat seo, spam, white hat seo, Google, algorytm Google, filtr algorytmiczny, filtr ręczny, ban, wyniki organiczne

Definicja pojęcia Search Quality Team - Zespół ds. jakości wyszukiwania
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.