Search Quality Team (SQT) co to jest - Zespół ds. jakości wyszukiwania, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Search Quality Team (SQT) - Zespół ds. jakości wyszukiwania, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest Search Quality Team?
Co to jest Search Quality Team?

Search Quality Team (SQT) to zespół ds. jakości wyszukiwania w firmie Google. Należą do niego pracownicy, którzy dbają o to, aby wyszukiwarka Google pokazywała jak najbardziej wartościowe dla użytkownika treści. Główny, sposobem jest wykluczanie spamerskich stron.

Search Quality Team jest działem w firmie Google, który dba o zgodność stron pojawiających się w indeksie wyszukiwarki, z jej standardami. Aby to zrobić, SQT analizuje witryny internetowe, ocenia wartość merytoryczną i sprawdza, czy nie stosują technik Black Hat SEO.

Jeżeli Search Quality Team wykryje niezgodność z regulaminem lub stronę o niskiej jakości, może zastosować dwa rozwiązania.

  1. Obniżenie pozycji w wynikach wyszukiwania – tak zwany filtr ręczny, który sprawia, że strona internetowa wyświetla się na niższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jest przez to mniej widoczna dla użytkowników.
  2. Zbanowanie strony internetowej – wykluczenie witryny z indeksu wyszukiwarki Google, przez co znika ona zupełnie z wyników wyszukiwania.

Sprawdź również: co to jest black hat seo, co to jest spam, co to jest white hat seo, co to jest Google, co to jest algorytm Google, co to jest filtr algorytmiczny, filtr ręczny, co to jest ban, co to jest wyniki organiczne

Definicja pojęcia Search Quality Team - Zespół ds. jakości wyszukiwania
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.