White hat SEO (WHS) co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest white hat SEO (WHS), co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: białe SEO, techniki białego kapelusza

White Hat SEO (WHS, białe SEO) to działania zgodne z wytycznymi wyszukiwarek internetowych, mające na celu optymalizację witryny pod kątem potrzeb użytkowników i zwiększenie jej widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania.

Nazwa White Hat SEO odnosi się do protagonistów występujących w starych westernach, którzy nosili zawsze białe nakrycie głowy (white hat – biały kapelusz). Oznacza to, że tzw. techniki białego kapelusza są aprobowane przez wyszukiwarki, w odróżnieniu od metod Black Hat SEO, za które grozi kara algorytmiczna lub ban.

Pojęcie White Hat SEO silnie akcentuje konieczność tworzenia witryn będących najlepszą odpowiedzią na frazę lub pytanie wpisane w okno wyszukiwarki.

Działania WHS realizowane są zgodnie z ideą promowania serwisów wyróżniających się wysoką wartością merytoryczną i maksymalną przydatnością dla użytkowników, dlatego trwają długo.

Najważniejsze cechy White Hat SEO:

Działania White Hat SEO są bezpiecznym sposobem budowania witryny wartościowej zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek internetowych, pod warunkiem, że odpowiadają udostępnionym przez Google wskazówkom dla webmasterów.

Sprawdź również: black hat seo, gray hat seo, wskazówki dla webmasterów, wyszukiwarka internetowa, wyniki organiczne, kara algorytmiczna, ban, on-page SEO, RWD, prędkość strony, UX, linkowanie wewnętrzne, link building

Dodatkowe informacje:

  • https://support.google.com/webmasters/answer/40349?hl=pl
  • https://developers.google.com/search/docs/advanced/guidelines/webmaster-guidelines?hl=pl

Definicja pojęcia white hat SEO
białe SEO, techniki białego kapelusza
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.