White hat SEO (WHS) co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest white hat SEO (WHS), co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: białe SEO, techniki białego kapelusza

Co to jest white hat SEO?
Co to jest white hat SEO?

White Hat SEO (WHS, białe SEO) to działania zgodne z wytycznymi wyszukiwarek internetowych, mające na celu optymalizację witryny pod kątem potrzeb użytkowników i zwiększenie jej widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania.

Nazwa White Hat SEO odnosi się do protagonistów występujących w starych westernach, którzy nosili zawsze białe nakrycie głowy (white hat – biały kapelusz). Oznacza to, że tzw. techniki białego kapelusza są aprobowane przez wyszukiwarki, w odróżnieniu od metod Black Hat SEO, za które grozi kara algorytmiczna lub ban.

Pojęcie White Hat SEO silnie akcentuje konieczność tworzenia witryn będących najlepszą odpowiedzią na frazę lub pytanie wpisane w okno wyszukiwarki.

Działania WHS realizowane są zgodnie z ideą promowania serwisów wyróżniających się wysoką wartością merytoryczną i maksymalną przydatnością dla użytkowników, dlatego trwają długo.

Najważniejsze cechy White Hat SEO:

Działania White Hat SEO są bezpiecznym sposobem budowania witryny wartościowej zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek internetowych, pod warunkiem, że odpowiadają udostępnionym przez Google wskazówkom dla webmasterów.

Sprawdź również: co to jest black hat seo, co to jest gray hat seo, co to jest wskazówki dla webmasterów, co to jest wyszukiwarka internetowa, co to jest wyniki organiczne, co to jest kara algorytmiczna, co to jest ban, co to jest on-page SEO, co to jest RWD, co to jest prędkość strony, co to jest UX, co to jest linkowanie wewnętrzne, co to jest link building

Dodatkowe informacje:

  • https://support.google.com/webmasters/answer/40349?hl=pl
  • https://developers.google.com/search/docs/advanced/guidelines/webmaster-guidelines?hl=pl

Definicja pojęcia white hat SEO
białe SEO, techniki białego kapelusza
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 11 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.