Linki nienaturalne - unnatural links - co to jest, co oznaczają, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | SEMPIRE

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest linki nienaturalne - unnatural links, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: nienaturalne linki przychodzące

Co to jest linki nienaturalne?
Co to jest linki nienaturalne?

Linki nienaturalne (unnatural links) to odnośniki prowadzące do witryny www, które są podejrzane dla wyszukiwarki Google. Wykorzystują je firmy chcące nieuczciwie poprawić PageRank witryny i osiągnąć lepszą pozycję w SERP-ach. Zostają one ocenione przez algorytm jako linki będące efektem nieuczciwych działań pozycjonerskich (Black Hat SEO), co może skutkować nałożeniem kary na witrynę.

Linki nienaturalne to często efekt zautomatyzowanych działań, wykorzystujących programy spamerskie czy wymianę linków. Nieuczciwe praktyki można wykryć przez większy przyrost linków niż w przypadku powstawania nowych linków naturalnych. Są one szkodliwe również dlatego, że prowadzą ze stron o niskiej jakości. Mogą być wynikiem działań konkurencji, której zależy na obniżeniu rankingu innych witryn.

Po wprowadzeniu algorytmu Pingwin w 2012 roku w Google nienaturalne linki są monitorowane przez wyszukiwarkę. Google ocenia takie działania jako nieuczciwe praktyki i nakłada karę na stronę. Przez to ranking strony drastycznie spada.

Karą za wykrycie linków nienaturalnych może być:

Sprawdź również: PageRank Google, co to jest black hat seo, co to jest link, co to jest Google, co to jest backlink, co to jest depozycjonowanie, co to jest filtr algorytmiczny, co to jest Search Quality Team

Definicja pojęcia linki nienaturalne - unnatural links
nienaturalne linki przychodzące
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.