Disavow Tool co to jest - narzędzie do zrzekania się linków, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Disavow Tool - narzędzie do zrzekania się linków, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: narzędzie zgłaszania niechcianych linków, Disavow Links Tool

Co to jest Disavow Tool?
Co to jest Disavow Tool?

Disavow Tool (narzędzie zgłaszania niechcianych linków, Disavow Links Tool) to narzędzie stworzone przez Google w celu zgłaszania backlinków, które negatywnie wpływają na widoczność witryny. Narzędzie przynosi pozytywne skutki, kiedy zrzeka się w nim linków nienaturalnych. Należy prawidłowo ocenić jakość danego linkowania.

Disavow Tool jest narzędziem dla webmasterów, którzy chcą zadbać o jakość profilu linkowania strony. Dzięki temu można poprawić PageRank, który przekłada się na pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Rozwiązanie to pozwala pozbyć się linkowania ze spamerskich stron, które są niskiej jakości.

Disavow Tool to odpowiedź na nieetyczne praktyki konkurencji, które mają na celu obniżenie pozycji danej witryny (depozycjonowanie) przez masowe publikowanie linków z niskiej jakości stron. Jest to jedna z technik Black Hat SEO.

Zrzekanie się linków przychodzących (disavow backlinks) to odrzucenie odnośników ze stron o niskiej jakości, które w negatywny sposób wpływają na pozycjonowanie witryny.

Zrzekanie się linków przychodzących dotyczy sytuacji, kiedy strona internetowa ma wiele linków ze spamerskich źródeł, linków nienaturalnych czy o niskiej wartości. Linki, których warto się zrzec, to między innymi:

  • linki ze spamerskich stron www,
  • odnośniki pochodzące z farm linków,
  • odnośniki z innych krajów niż grupa docelowa,
  • linkowanie z Systemu Wymiany Linków (SWL),
  • wszystkie odnośniki, które mogą być ocenione za technikę Black Hat SEO.

Zrzekanie się linków przychodzących chroni witrynę przed nałożeniem na nią kary przez Google. Jest również sposobem na poprawę autorytetu domeny.

Oficjalne narzędzie Google do zrzekania się linków: https://search.google.com/search-console/disavow-links

Sprawdź również: co to jest link, co to jest Black Hat SEO, co to jest linki nienaturalne, co to jest Google Search Console, co to jest PageRank, co to jest Black Hat SEO, co to jest depozycjonowanie, co to jest backlink, zrzekanie się linków przychodzących

Dodatkowe informacje:

  • Zrzekanie się linków do swojej witryny - http://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

Definicja pojęcia Disavow Tool - narzędzie do zrzekania się linków
narzędzie zgłaszania niechcianych linków, Disavow Links Tool
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.