Blog co to jest - web log, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest blog - web log, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest blog?
Co to jest blog?

Blog to rodzaj strony internetowej z chronologicznie i tematycznie uporządkowanymi wpisami, które czytelnicy mogą zazwyczaj komentować.

Nazwa blog to skrócona wersja angielskiego wyrażenia web log, które oznacza dosłownie dziennik sieciowy. Pojęcie to odwołuje się do pierwotnej funkcji bloga jako internetowego pamiętnika, a więc strony zawierającej treści o personalnym charakterze.

Dziś blog to nie tylko osobiste zwierzenia i opinie autora na dany temat, ale także ważny element strategii content marketingowej i powszechnie używany kanał komunikacji w sferze biznesowej.

Popularna jest także definicja bloga jako sposobu komunikacji, ponieważ formuła tego rodzaju strony internetowej zakłada przede wszystkim interaktywność z czytelnikami.

Sprawdź również: co to jest content marketing

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia blog - web log
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.