Case study co to jest - studium przypadku, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest case study - studium przypadku, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: analiza przypadku

Co to jest case study?
Co to jest case study?

Case study (studium przypadku, analiza przypadku) oznacza metodę prezentacji jednego konkretnego zdarzenia. Dzięki szczegółowemu opisowi danej sytuacji studium przypadku pozwala wynieść odpowiednie wnioski – zaprezentować godne do naśladowania wzorce i ewentualne błędy, których należy się wystrzegać.

Analiza przypadku to doskonały sposób na zaprezentowanie kompetencji firmy oraz edukowanie klientów, którzy nie zawsze muszą być świadomi tego, na czym dokładnie polegają działania prowadzone przez daną firmę. Case study pozwala im to zrozumieć i docenić.

Prawidłowo zbudowane case study powinno zatem zawierać treść zadania, sposób podejścia do niego, problemy, które pojawiły się podczas jego realizacji, sposoby ich rozwiązania i ostateczne efekty. Ponadto nie powinno zabraknąć w nim danych liczbowych, wykresów czy grafik.

Sprawdź również: co to jest audyt SEO, co to jest pozycjonowanie, co to jest strategia SEO

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia case study - studium przypadku
analiza przypadku
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.