Sklep internetowy

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

 • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
 • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
 • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Sklep internetowy

Sklep internetowy to Twój wirtualny sprzedawca – prezentuje ofertę, pomaga w wyborze i prowadzi użytkownika odpowiednią ścieżką – prosto do zakupu. Jeśli zależy Ci na skutecznej sprzedaży online, Twój e-sklep musi być dopracowany w każdym calu. 

Sklep internetowy to serwis umożliwiający sprzedawanie i kupowanie produktów online. Działa 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Jego popularność wynika przede wszystkim z szybkości, wygody i korzystniejszych w porównaniu z handlem tradycyjnym cen. Niskie koszty na start, nieograniczony zasięg sprzedaży i duży potencjał marketingowy tylko potwierdzają, że masz najlepsze jak dotąd możliwości, aby rozwijać swój biznes w przestrzeni online. 

Profesjonalny sklep internetowy dostarczy Ci niezbędnych narzędzi do skutecznej sprzedaży produktów w sieci. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym możesz zarządzać sklepem internetowym z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze.  Z poziomu panelu sklepu internetowego możesz obsługiwać zamówienia, płatności online, dostawy, zwroty i reklamacje. 

Aby uruchomić sklep internetowy, potrzebujesz:

 • domeny,
 • hostingu,
 • certyfikatu SSL,
 • projektu sklepu internetowego – do wyboru masz gotowy szablon dostępny na platformie e-commerce lub indywidualnie przygotowaną szatę graficzną,
 • oprogramowania sklepu internetowego – do wyboru masz sklep w modelu SaaS, sklep typu open source lub personalizowany sklep internetowy, a więc szyty na miarę. 

Nawet jeśli wizualnie sklep internetowy zwraca uwagę klientów, ale nie jest zaprojektowany zgodnie z kanonem user experience, nie spełni swojej funkcji. Oprócz wyglądu sklepu ważna jest także jego funkcjonalność. Rynek e-commerce dostarcza wielu narzędzi, które ułatwiają prowadzenie sprzedaży, finalizowanie transakcji online i dostarczanie użytkownikom samych przyjemnych wrażeń. 

Funkcje wspierające prowadzenie sklepu internetowego:

 • integracje sklepu z kurierami, hurtowniami i dostawcami,
 • systemy płatności,
 • systemy księgowe i ERP,
 • systemy aukcyjne i sprzedażowe,
 • moduł magazynu,
 • sprzedaż wielokanałowa,
 • sprzedaż międzynarodowa,
 • narzędzia marketingowe,
 • blog sklepu,
 • optymalizacja SEO sklepu.

Ze względów formalnych i prawnych konieczny jest także regulamin sklepu internetowego, polityka prywatności, polityka zwrotów i reklamacji czy polityka plików cookies. Po uruchomieniu sklepu musisz zadbać także o jego aktywną promocję, w tym pozycjonowanie, reklamę Google Ads czy marketing w social mediach. W prowadzeniu sklepu online przydaje się więc wiedza z wielu różnorodnych dziedzin. 

W tej sekcji znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące sklepów internetowych. Dowiesz się, co to jest i jak działa nowoczesny sklep internetowy, na jakiej platformie sklepu internetowego możesz działać i co zrobić, aby sklep działał zgodnie z prawem. Podpowiadamy, jak założyć sklep internetowy, co jest potrzebne do prowadzenia e-sklepu, a także jak zaprojektować i zbudować sklep zgodny z aktualnymi standardami UX i SEO. 

Wyjaśniamy, dlaczego warto i czy opłaca się otworzyć sklep online. Znajdziesz tu także praktyczne wskazówki i porady dotyczące tego, co powinien mieć idealny sklep internetowy, aby skutecznie sprzedawać. Doradzamy, jak rozwijać swój sklep internetowy, wyjaśniamy, jaki może być orientacyjny koszt sklepu internetowego i czy da się założyć darmowy sklep internetowy. 

W tej części dowiesz się także, jak pozycjonować sklep w Google, by pozyskiwać klientów prosto z wyszukiwarki. Przedstawiamy również ciekawe pomysły na temat tego, co warto sprzedawać we własnym e-sklepie i jak wypromować go w internecie. 

Chcesz założyć swój własny sklep internetowy? Interesuje Cię projekt nowoczesnego, użytecznego i przygotowanego pod pozycjonowanie sklepu internetowego? Potrzebujesz wsparcia w zwiększeniu sprzedaży i marketingu Twojego e-sklepu? Zależy Ci na tym, aby popracować nad rozwojem sklepu? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji ze Specjalistą SEO/SEM, który wskaże Ci najlepsze rozwiązania dla Twojego sklepu online.

Może Ciebie zainteresować
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.