Domain Authority (DA) co to jest - Autorytet Domeny, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Domain Authority (DA) - Autorytet Domeny, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest Domain Authority?
Co to jest Domain Authority?

Pojęcie Domain Authority (DA) z angielskiego oznacza “autorytet domeny” i jest parametrem stosowanym do przewidzenia, jak wysoko strona znajdzie się w rankingu wyszukiwarki Google. Stworzyła go firma MOZ jako element ewaluacji witryn. Parametr DA wyraża się na skali w przedziale 1-100.

Domain Authority jest wskaźnikiem, który nie jest stosowany bezpośrednio przez algorytm Google, ale ma istotny związek z pozycją w wynikach wyszukiwania. Pokazuje on, jaki dana strona internetowa ma związek z tematyką i jakim jest autorytetem w danej dziedzinie. DA zależy w dużej mierze od jakości i liczby backlinków domeny, a także jakości treści.

Domain Authority to cenny wskaźnik przy badaniach konkurencji i sprawdzeniu jak serwis internetowy wypada na tle pozostałych z danej branży. Jest on bardzo pomocy podczas działań pozycjonerskich.

Sprawdź również: co to jest SERP, co to jest algorytm Google, co to jest backlink, co to jest content, co to jest audyt seo

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia Domain Authority - Autorytet Domeny
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.