Jak zarabiać na Google Ads? 7 sposobów + gotowe rozwiązania | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Jak zarabiać na Google Ads? 7 sposobów + gotowe rozwiązania

Platforma Google Ads nie jest przeznaczona do bezpośredniego zarabiania pieniędzy, a do płatnego promowania produktów i usług reklamodawcy. Dzięki kampaniom uruchomionym na Google Ads przyciągniesz uwagę potencjalnej grupy klientów, skłonisz ich do realizacji transakcji zakupowej i finalnie – zarobisz.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy zarabianie na reklamach Google Ads jest możliwe,
  • ile się zarabia na Google Ads,
  • dlaczego warto zarabiać z reklam Google Ads,
  • jak zarabiać na Google Ads,
  • czy zarabianie w Google Ads się opłaca.

Jak zarabiać na Google Ads

Ile się zarabia na Google Ads? Statystyki

Trudno odpowiedzieć na pytanie, ile się zarabia na Google Ads, ponieważ przeznaczeniem samej platformy jest uiszczanie opłat przez reklamodawcę w celu promocji produktów i usług w internecie, a nie stricte generowanie przychodów z posiadania konta Google Ads.

Jednak uruchomienie kampanii Google, ustawienie odpowiednie budżetu reklamowego, dobór słów kluczowych, określenie grupy docelowej i obszaru geograficznego może przełożyć się na zyski.

Według ogólnych statystyk Google zapewnia zwrot z inwestycji (ROI) 8:1. Oznacza to, że firmy średnio generują zysk w wysokości 8 dolarów z każdego dolara wydanego na reklamę Google Ads (źródło: WebFX).

Średni wzrost inwestycji firm z Google

Konwersja bezpośrednio przekłada się na to, ile zarabia się na Google Ads. Często konwersją jest dokonanie zakupu produktu lub skorzystanie z usługi, co jednocześnie wpływa na wygenerowanie zysku dla reklamodawcy. Średni współczynnik konwersji dla kampanii Google wynosi aż 3,75% (źródło: BusinessDIT).

Średni wskaźnik konwersji dla kampanii Google Ads

Nie ma jednoznacznych danych statystycznych, które określiłyby, ile dokładnie można zarobić lub wydać na Google Ads.

Reklamodawcy muszą dostosować swoje strategie do własnych celów i zasobów finansowych oraz systematycznie monitorować wyniki, aby dostosować kampanie do zmieniających się warunków rynkowych.

Dlaczego warto zarabiać na Google Ads? Lista korzyści

Przychody z reklam Google Ads osiągnęły aż 112,691 milionów dolarów w 2 pierwszych kwartałach 2023 roku (źródło: DemandSage). Popyt na kampanie Google jest duży, a firmy chętnie podejmują się płatnej promocji produktów i usług w internecie.

Poniżej wyróżniamy listę 6 korzyści, dla których warto zarabiać na Google Ads.

1. Łatwo skonfigurujesz kampanię Google Ads

Jednym z powodów, dla których warto tworzyć reklamy i zarabiać na Google Ads, jest łatwa konfiguracja kampanii PPC. Możesz uruchomić ją w ciągu 5 minut, a następnie bezproblemowo nią zarządzać.

Przeczytaj dodatkowy poradnik na ten temat:

2. Uruchomisz kampanię bez przeznaczania dużego budżetu reklamowego

Nie musisz przeznaczać dużego budżetu reklamowego, aby promować produkty i usługi na platformie Google Ads, a tym samym zarabiać na uruchomionych kampaniach PPC.

Możesz zacząć od niewielkiego wkładu finansowego, utworzyć prostą reklamę w Google Ads, a w miarę pozyskiwania rozpoznawalności w sieci zwiększać wydatki na płatną kampanię.

3. Skierujesz reklamy Google Ads do określonych grup odbiorców

Kolejną korzyścią z reklamowania, a tym samym zarabiania na Google Ads, jest kierowanie reklam do określonych grup odbiorców. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki reklamom Google dotrzesz do potencjalnych klientów zainteresowanych zakupem promowanego przez Ciebie asortymentu.

Aby zarobić na reklamach Google Ads, musisz pamiętać o następujących kwestiach:

  • tworzeniu kampanii Google zgodnych z oczekiwaniami i zainteresowaniami targetu,
  • ustawieniu odpowiedniego budżetu reklamowego dla kampanii PPC,
  • śledzeniu wyników skuteczności reklam Google Ads.

Przeczytaj dodatkowy poradnik na ten temat:

4. Możesz zaprzestać wyświetlania reklam Google Ads w dowolnym momencie

Zaletą reklamowania się i zarabiania na platformie Google Ads jest to, że w dowolnym momencie możesz zaprzestać wyświetlania płatnych reklam.

W każdej chwili jesteś w stanie usunąć, wstrzymać lub włączyć kampanie Google. Ta funkcjonalność zapewnia dużą elastyczność w promowaniu własnej oferty na platformie Google Ads. Wiążę się to również ze swobodą w zarządzaniu budżetem reklamowym.

5. Łatwo przeanalizujesz wyniki kampanii Google Ads

Mierzalność kampanii Google Ads to jedna z wielu korzyści dla reklamodawcy. Skuteczność działania reklam Google przeanalizujesz za pośrednictwem wielu różnych danych, w tym statystyk kliknięć i wyświetleń.

Do innych kryteriów, które możesz łatwo przeanalizować w panelu Google Ads, należą:

  • trafność reklamy,
  • wynik jakości,
  • współczynnik konwersji,
  • skuteczność danego słowa kluczowego,
  • realizacja celów kampanii Google (w przypadku ROI, świadomości marki, natężenia ruchu w witrynie oraz sprzedaży i konwersji),
  • dane z kampanii Google według urządzeń mobilnych.

Wskazówka

Edytor raportów gwarantuje lepszy wgląd w dane, dzięki któremu będziesz w stanie dokładnie przeanalizować poszczególne parametry związane ze skutecznością kampanii Google Ads. Jest to możliwe za pośrednictwem tworzenia niestandardowych tabel i wykresów bez konieczności pobierania danych w osobnym arkuszu.

6. Nie potrzebujesz strony internetowej

Ostatnim powodem, dla którego warto zarabiać na Google Ads, jest brak konieczności posiadania strony internetowej. Wystarczy, że posiadasz konto Google Ads, aby zacząć tworzyć rentowne kampanie dla produktów i usług, które sprzedajesz.

Zaletą reklam Google Ads jest również to, że możesz zacząć je wyświetlać niemal od razu, a tym samym zwiększyć zainteresowanie użytkowników, konwersje i zacząć zarabiać tuż po uruchomieniu kampanii PPC.

Uwaga: Mimo że posiadanie własnej strony internetowej nie jest konieczne w uruchomieniu kampanii Google Ads, to często witryna jest bardzo przydatna i zalecana w promowaniu produktów i usług. Jej szczególną wartość można dostrzec w przypadku realizacji celów, takich jak zwiększenie sprzedaży czy przy zbieraniu danych o zachowaniach użytkowników.

Jak zarabiać na Google Ads? 7 sprawdzonych praktyk

Uruchomienie kampanii Google, która wygeneruje duży ruch na stronie i konwersję to dla reklamodawcy duże wyzwanie. Istnieje kilka sposobów na to, aby inwestycję w reklamy Google Ads przełożyć na realne zarobki dla firmy.

Przygotowaliśmy aż 7 sprawdzonych praktyk i gotowe rozwiązania na w odpowiedzi na to, jak zarabiać na Google Ads.

1. Skoncentruj się na różnych etapach lejka sprzedażowego

Większość reklamodawców decyduje się licytować te słowa kluczowe, które koncentrują się na intencjach kupującego. Frazy te często są konkurencyjne, a tym samym drogie.

Możesz użyć również takich słów kluczowych, które zachęcą do odwiedzenia Twojej witryny, nawet jeżeli nie prowadzą one bezpośrednio do wygenerowania konwersji. To przydatna praktyka, jeżeli dopiero co rozpocząłeś działalność w internecie i zależy Ci na zbudowaniu rozpoznawalnej marki.

Wyróżniamy różne narzędzia, które pomogą Ci w analizie fraz konkurencji i ich odpowiednim doborze na różnych etapach lejka sprzedażowego:

2. Stwórz odpowiednie strony docelowe

Kompatybilność strony docelowej z reklamą Google to podstawa, aby móc zarabiać na Google Ads. Jeżeli użytkownik po kliknięciu linku sponsorowanego przejdzie na stronę, która nie ma związku z treścią reklamy, prawdopodobnie bardzo szybko ją opuści.

Upewnij się, że strony docelowe tematycznie odpowiadają stworzonej reklamie w Google. Użyj tych samych słów kluczowych zarówno w kampanii Google, jak i w witrynie. Spraw, aby informacje zamieszczone w tekście reklamy zawierały jasny przekaz, CTA oraz były dostosowane do intencji wyszukującego.

Dlaczego tworzenie dopasowanych stron docelowych jest ważne w ramach tego, jak zarabiać na Google Ads?

Tworzenie dopasowanych stron docelowych i zachowanie spójności pomiędzy tekstem reklamy oraz słowami kluczowymi jest ważne, ponieważ praktyka ta poprawa współczynnik klikalności oraz konwersji, jednocześnie obniżając CPC.

3. Korzystaj z listy wykluczających słów kluczowych

Sprawdzoną praktyką w odpowiedzi na to, jak zarabiać na Google Ads, jest korzystanie z listy wykluczających słów kluczowych. Wyszukiwarka Google dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najlepsze dopasowanie odpowiedzi do intencji wyszukującego.

Jednak, aby zaoszczędzić na kliknięciach, które nie prowadzą do konwersji, musisz zadbać o to, aby wykluczyć nietrafne słowa kluczowe.

Przykład

Właściciel sklepu internetowego sprzedaje ekskluzywne zegarki i zamierza promować swoje produkty w kampanii Google Ads. Nie będzie wyświetlał reklam osobom, które poszukują tanich zegarków. W takim przypadku może użyć wykluczających słów kluczowych, aby nie wyświetlać reklam na frazy „tani” czy „naprawa”.

Przeczytaj dodatkowy poradnik na ten temat:

4. Stwórz kreatywne reklamy Google Ads

Dobrym sposobem na to, aby uruchomić skuteczne kampanie i zarabiać na Google Ads, jest kreatywne podejście w procesie tworzenia treści reklam. Wśród zalecanych praktyk wyróżnić można:

  • używanie słów kluczowych z długim ogonem (generują mniejszą liczbą wyszukiwań, jednak wyróżnia je większa intencjonalność);
  • korzystanie z form wizualnych w reklamie Google (np. wideo, zdjęć produktów i usług);
  • wykorzystanie aktualnych trendów w branży (np. z wydarzeń branżowych i konferencji).

Praktyki te pomogą w budowaniu większej świadomości marki i zapewnią większy ROI z reklam PPC.

5. Użyj komponentów reklam Google Ads

Gotowym sposobem na to, jak uruchomić skuteczne kampanie i jednocześnie zarabiać na Google Ads, jest korzystanie z komponentów (dawniej rozszerzeń) reklam Google.

W Google Ads znajdziesz kilka rodzajów rozszerzeń, dzięki którym będziesz w stanie uzupełnić reklamy tekstowe o dodatkowe, istotne z perspektywy potencjalnego klienta informacje.

Za pośrednictwem komponentów reklam Google dostarczysz wartościowych danych na temat produktu lub usługi bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Przeczytaj dodatkowy poradnik na ten temat:

6. Korzystaj z geotargetowania

Geotargetowanie to kolejna praktyka, dzięki której stworzysz skuteczne reklamy i zaczniesz zarabiać na Google Ads.

Kierowanie reklam na konkretne lokalizacje pomaga w zdroworozsądkowym zarządzaniu budżetem i skupieniu się na miejscach, w których znajdują się potencjalni klienci.

Geotargetowanie sprawdza się na rynkach lokalnych firm, takich jak restauracje czy fryzjerzy, którym szczególnie zależy na dotarciu do klientów z konkretnych miast i okolic.

7. Ustaw odpowiednią stawkę CPC

Ustalenie odpowiedniej stawki CPC to priorytet w generowaniu zysków, a tym samym zarabianiu na Google Ads. Pomocne w tym przypadku okazuje się przeprowadzenie badania słów kluczowych i dopasowanie ich do kontekstu oraz intencji wyszukiwań użytkownika.

Pamiętaj, że im bardziej konkurencyjne słowo kluczowe, tym wyższe mogą okazać się stawki. Oprócz tworzenia reklam Google warto więc zadbać o dobrze zoptymalizowaną stronę docelową.

Czy zarabianie na Google Ads się opłaca? Podsumowanie

Tak, zarabianie na Google Ads, a w zasadzie na uruchomionych reklamach w Google, może być opłacalne, jeśli dobrze zaplanowana kampania osiąga zamierzone cele biznesowe i jest efektywnie zarządzana.

Ostateczna opłacalność kampanii w Google Ads zależy od wielu czynników, takich jak branża, budżet reklamowy,  jakość reklam oraz czas - im bardziej dopracowana kampania i więcej informacji na temat konwertujących użytkowników, tym większa szansa na uzyskiwanie coraz lepszych wyników.

Jeżeli wciąż nie wiesz, jak zarabiać na Google Ads, tworząc kampanie, które wygenerują zyski, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym Specjalistą.

FAQ – lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego, jak zarabiać na Google Ads

Czy za Google Ads się płaci?

Samo założenie konta Google Ads jest darmowe. Za Google Ads płaci się wtedy, gdy uruchamiasz kampanię Google i chcesz czerpać z niej zyski. Zapłacisz wtedy za kliknięcia lub wyświetlenia reklam w zależności od wybranej strategii i budżetu reklamowego.

Jakie są koszty reklam w Google Ads?

Koszty reklam w Google Ads zależą od wielu czynników, w tym konkurencji i wybranej strategii.

Przeczytaj dodatkowy poradnik na ten temat:

Jakie są dostępne opcje płatności w Google Ads?

Dostępne opcje płatności obejmują płatności za kliknięcia (CPC), wyświetlenia (CPM) lub konwersje (CPA), a także możliwość ustawienia dziennego budżetu reklamowego.

Jak ustawić odpowiedni budżet reklamowy w Google Ads, aby osiągnąć zyski?

Aby ustawić odpowiedni budżet reklamowy w Google Ads, zaleca się rozważenie celów biznesowych, konkurencji i wartości klienta. Testuj różne budżety, monitoruj ich wydajność i dostosowuj je w oparciu o dane analityczne, aby osiągnąć wysoką opłacalność reklam i wygenerować zyski.

Jakie narzędzia i metody analizy danych pomagają w identyfikacji rentownych kampanii Google i słów kluczowych?

Do identyfikacji rentownych kampanii Google Ads i słów kluczowych można wykorzystać narzędzia takie jak Google Analytics, Google Ads Conversion Tracking oraz raporty analityczne w samym narzędziu Google Ads.

Metody analizy obejmują ocenę wskaźników konwersji, ROI (Return on Investment) oraz wskaźnika jakości, a także badanie ścieżki konwersji i atrybucji, aby zrozumieć, które kampanie i słowa kluczowe przynoszą największe zyski.

Czy można zarabiać na Google Ads bez dużej wiedzy technicznej lub doświadczenia?

Tak, można zarabiać na Google Ads bez dużej wiedzy technicznej lub doświadczenia, ale efektywna reklama wymaga zrozumienia podstawowych zasad kampanii reklamowych i systemu Google Ads.

Nowi użytkownicy mogą skorzystać z prostych strategii reklamowych, jednak bardziej zaawansowane umiejętności i analiza danych mogą pomóc w osiągnięciu lepszych wyników.

Ocena artykułu:

1 2 3 4 5

5 / 5 według 24 opinii

Może Ciebie zainteresować
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.